V320LS40BPX2855
V320LS40BPX2855
Part Number
V320LS40BPX2855
Description
VARISTOR 501V 6.5KA DISC 20MM
Delivery Services
V320LS40BPX2855
Comments
    V320LS40BPX2855 Specifications
    SeriesLS
    RoHSRoHS
    Energy150J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)540 V
    Varistor Voltage (Min)462 V
    Varistor Voltage (Typ)501 V
    Capacitance @ Frequency750 pF @ 1 MHz