V33ZA70PX1347
V33ZA70PX1347
Part Number
V33ZA70PX1347
Description
VARISTOR 33V 2KA DISC 20MM
Delivery Services
V33ZA70PX1347
Comments
    V33ZA70PX1347 Specifications
    SeriesZA
    RoHSRoHS
    Energy150J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge2 kA
    Maximum AC Volts21 V
    Maximum DC Volts27 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)36.3 V
    Varistor Voltage (Min)29.7 V
    Varistor Voltage (Typ)33 V
    Capacitance @ Frequency13000 pF @ 1 MHz