V351HF34
V351HF34
Part Number
V351HF34
Description
VARISTOR 549.5V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
V351HF34.pdf
Delivery Services
V351HF34
Comments
    V351HF34 Specifications
    SeriesHF34
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts350 V
    Maximum DC Volts460 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)604 V
    Varistor Voltage (Min)495 V
    Varistor Voltage (Typ)549.5 V
    Capacitance @ Frequency3600 pF @ 1 MHz