V38MLA1812NT.pdf
| Series | MLA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 4.5J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Current - Surge | 800 A |
| Maximum AC Volts | 30 V |
| Maximum DC Volts | 38 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 52 V |
| Varistor Voltage (Min) | 43 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 47.5 V |