V39ZU20PX2855
V39ZU20PX2855
Part Number
V39ZU20PX2855
Description
VARISTOR 39V 2KA DISC 20MM
Delivery Services
V39ZU20PX2855
Comments
    V39ZU20PX2855 Specifications
    SeriesZU
    RoHSRoHS
    Energy20J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge2 kA
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts31 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)42.9 V
    Varistor Voltage (Min)35.1 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V
    Capacitance @ Frequency12000 pF @ 1 MHz