V421CA60
V421CA60
Part Number
V421CA60
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 680V 70KA DISC 60MM
Data sheet
V421CA60.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V421CA60
Comments
    V421CA60 Specifications
    SeriesCA
    RoHSRoHS
    Energy1500J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDisc 60mm
    Current - Surge70 kA
    Maximum AC Volts420 V
    Maximum DC Volts560 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)748 V
    Varistor Voltage (Min)612 V
    Varistor Voltage (Typ)680 V
    Capacitance @ Frequency6000 pF @ 1 MHz