V421HB34
V421HB34
Part Number
V421HB34
Description
VARISTOR 680V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
V421HB34.pdf
Delivery Services
V421HB34
Comments
    V421HB34 Specifications
    SeriesHB34
    RoHSRoHS
    Energy600J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts420 V
    Maximum DC Volts560 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)748 V
    Varistor Voltage (Min)612 V
    Varistor Voltage (Typ)680 V
    Capacitance @ Frequency3000 pF @ 1 MHz