V430RA22X2749
V430RA22X2749
Part Number
V430RA22X2749
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 430V 6.5KA RADIAL BOX
Data sheet
V430RA22X2749.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V430RA22X2749
Comments
    V430RA22X2749 Specifications
    SeriesRA
    RoHSRoHS
    Energy140J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Box
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts369 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)473 V
    Varistor Voltage (Min)387 V
    Varistor Voltage (Typ)430 V
    Capacitance @ Frequency900 pF @ 1 MHz