V480LA80BPX2855.pdf
| Series | LA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 180J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 480 V |
| Maximum DC Volts | 640 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 790 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 732.5 V |
| Capacitance @ Frequency | 550 pF @ 1 MHz |