V481HF34
V481HF34
Part Number
V481HF34
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 750V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
V481HF34.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V481HF34
Comments
    V481HF34 Specifications
    SeriesHF34
    RoHSRoHS
    Energy650J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts480 V
    Maximum DC Volts640 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)675 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency2700 pF @ 1 MHz