V551HA32
V551HA32
Part Number
V551HA32
Description
VARISTOR 863.5V 25KA DISC 32MM
Data sheet
V551HA32.pdf
Delivery Services
V551HA32
Comments
    V551HA32 Specifications
    SeriesHA
    RoHSRoHS
    Energy530J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
    Current - Surge25 kA
    Maximum AC Volts550 V
    Maximum DC Volts710 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)949 V
    Varistor Voltage (Min)778 V
    Varistor Voltage (Typ)863.5 V
    Capacitance @ Frequency1190 pF @ 1 MHz