V571HA32
V571HA32
Part Number
V571HA32
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
METAL-OXIDE VARISTOR
Data sheet
V571HA32.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V571HA32
Comments
    V571HA32 Specifications
    SeriesHA
    RoHSRoHS
    Energy550J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
    Current - Surge25 kA
    Maximum AC Volts575 V
    Maximum DC Volts730 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.001 kV
    Varistor Voltage (Min)819 V
    Varistor Voltage (Typ)910 V
    Capacitance @ Frequency1.1 pF @ 1 MHz