V571HF34
V571HF34
Part Number
V571HF34
Description
VARISTOR 910V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
V571HF34.pdf
Delivery Services
V571HF34
Comments
    V571HF34 Specifications
    SeriesHF34
    RoHSRoHS
    Energy770J
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts570 V
    Maximum DC Volts730 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.001 kV
    Varistor Voltage (Min)819 V
    Varistor Voltage (Typ)910 V
    Capacitance @ Frequency2200 pF @ 1 MHz