V680LS100CP
V680LS100CP
Part Number
V680LS100CP
Description
VARISTOR 1.06KV 10KA DISC 20MM
Data sheet
V680LS100CP.pdf
Delivery Services
V680LS100CP
Comments
    V680LS100CP Specifications
    SeriesC-III
    RoHSRoHS
    Energy520J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts680 V
    Maximum DC Volts-
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.13 kV
    Varistor Voltage (Min)990 V
    Varistor Voltage (Typ)1.06 kV
    Capacitance @ Frequency120 pF @ 1 MHz