V680LT100BPX2855
V680LT100BPX2855
Part Number
V680LT100BPX2855
Description
VARISTOR 1.06KV 6.5KA DISC 20MM
Delivery Services
V680LT100BPX2855
Comments
    V680LT100BPX2855 Specifications
    SeriesLT
    RoHSRoHS
    Energy260J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts680 V
    Maximum DC Volts875 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.13 kV
    Varistor Voltage (Min)990 V
    Varistor Voltage (Typ)1.06 kV
    Capacitance @ Frequency380 pF @ 1 MHz