V680LU10PX2855
V680LU10PX2855
Part Number
V680LU10PX2855
Description
VARISTOR 1.1KV 2.5KA DISC 10MM
Delivery Services
V680LU10PX2855
Comments
    V680LU10PX2855 Specifications
    SeriesLU
    RoHSRoHS
    Energy75J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge2.5 kA
    Maximum AC Volts680 V
    Maximum DC Volts875 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.21 kV
    Varistor Voltage (Min)990 V
    Varistor Voltage (Typ)1.1 kV
    Capacitance @ Frequency65 pF @ 1 MHz