V681HF34
V681HF34
Part Number
V681HF34
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 1.0675KV 40KA SQU TABS
Data sheet
V681HF34.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
V681HF34
Comments
    V681HF34 Specifications
    SeriesHF34
    RoHSRoHS
    Energy925J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseSquare 34mm, Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts680 V
    Maximum DC Volts875 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.173 kV
    Varistor Voltage (Min)962 V
    Varistor Voltage (Typ)1.0675 kV
    Capacitance @ Frequency1900 pF @ 1 MHz