V751HA32
V751HA32
Part Number
V751HA32
Description
VARISTOR 1.2KV 25KA DISC 32MM
Data sheet
V751HA32.pdf
Delivery Services
V751HA32
Comments
    V751HA32 Specifications
    SeriesHA
    RoHSRoHS
    Energy700J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeBolt Mount
    Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
    Current - Surge25 kA
    Maximum AC Volts750 V
    Maximum DC Volts970 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.32 kV
    Varistor Voltage (Min)1.08 kV
    Varistor Voltage (Typ)1.2 kV
    Capacitance @ Frequency800 pF @ 1 MHz