VDRH14M025BSE.pdf
| Series | VDRH |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 11J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 16mm |
| Current - Surge | 2 kA |
| Maximum AC Volts | 25 V |
| Maximum DC Volts | 31 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | 42.9 V |
| Varistor Voltage (Min) | 35.1 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 39 V |
| Capacitance @ Frequency | 6500 pF @ 1 kHz |