VDRH14M030BKE
VDRH14M030BKE
Part Number
VDRH14M030BKE
Manufactures
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description
VARISTOR 47V 2KA DISC 16MM
Data sheet
VDRH14M030BKE.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
VDRH14M030BKE
Comments
    VDRH14M030BKE Specifications
    SeriesVDRH
    RoHSRoHS
    Energy14J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 16mm
    Current - Surge2 kA
    Maximum AC Volts30 V
    Maximum DC Volts38 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Varistor Voltage (Max)51.7 V
    Varistor Voltage (Min)42.3 V
    Varistor Voltage (Typ)47 V
    Capacitance @ Frequency6000 pF @ 1 kHz