VDRH14V050TSE
VDRH14V050TSE
Part Number
VDRH14V050TSE
Manufactures
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description
VARISTOR 82V 6KA DISC 16MM
Data sheet
VDRH14V050TSE.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
VDRH14V050TSE
Comments
    VDRH14V050TSE Specifications
    SeriesVDRH
    RoHSRoHS
    Energy28J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 16mm
    Current - Surge6 kA
    Maximum AC Volts50 V
    Maximum DC Volts65 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Varistor Voltage (Max)90.2 V
    Varistor Voltage (Min)73.8 V
    Varistor Voltage (Typ)82 V
    Capacitance @ Frequency3100 pF @ 1 kHz