VDRH14V175ALE.pdf
| Series | VDRH |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 99J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 16mm |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 175 V |
| Maximum DC Volts | 225 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | 302.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 247.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 275 V |
| Capacitance @ Frequency | 750 pF @ 1 kHz |