VDRH20X150BKE.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 168J |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 22.50mm |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 150 V |
| Maximum DC Volts | 200 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | 264 V |
| Varistor Voltage (Min) | 216 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 240 V |
| Capacitance @ Frequency | 1700 pF @ 1 kHz |