VDRH20X680BSE.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 620J |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 23mm |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Maximum DC Volts | 895 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 250 pF @ 1 kHz |