VDRS14T275TME.pdf
| Series | VDRS |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 104J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 16mm |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 440 pF @ 1 kHz |