VDRS14T300ASE
VDRS14T300ASE
Part Number
VDRS14T300ASE
Description
VARISTOR 470V 4.5KA DISC 16MM
Data sheet
VDRS14T300ASE.pdf
Delivery Services
VDRS14T300ASE
Comments
    VDRS14T300ASE Specifications
    SeriesVDRS
    RoHSRoHS
    Energy117J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 16mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V
    Capacitance @ Frequency400 pF @ 1 kHz