VDRS14T350TME
VDRS14T350TME
Part Number
VDRS14T350TME
Description
VARISTOR 560V 4.5KA DISC 16.5MM
Data sheet
VDRS14T350TME.pdf
Delivery Services
VDRS14T350TME
Comments
    VDRS14T350TME Specifications
    SeriesVDRS
    RoHSRoHS
    Energy156J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 16.5mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts350 V
    Maximum DC Volts460 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Varistor Voltage (Max)616 V
    Varistor Voltage (Min)504 V
    Varistor Voltage (Typ)560 V
    Capacitance @ Frequency325 pF @ 1 kHz