VDRS20W060BSE.pdf
| Series | VDRS |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 56J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 22.50mm |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 60 V |
| Maximum DC Volts | 85 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Varistor Voltage (Max) | 110 V |
| Varistor Voltage (Min) | 90 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 100 V |
| Capacitance @ Frequency | 4700 pF @ 1 kHz |