VDRS20W350BKE.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 312J |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 23mm |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 350 V |
| Maximum DC Volts | 460 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Varistor Voltage (Max) | 616 V |
| Varistor Voltage (Min) | 504 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 560 V |
| Capacitance @ Frequency | 660 pF @ 1 kHz |