VDRS20W350BSE
VDRS20W350BSE
Part Number
VDRS20W350BSE
Description
VARISTOR 560V 6.5KA DISC 23MM
Data sheet
VDRS20W350BSE.pdf
Delivery Services
VDRS20W350BSE
Comments
    VDRS20W350BSE Specifications
    SeriesVDRS
    RoHSRoHS
    Energy312J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 23mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts350 V
    Maximum DC Volts460 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)616 V
    Varistor Voltage (Min)504 V
    Varistor Voltage (Typ)560 V
    Capacitance @ Frequency660 pF @ 1 kHz