VDRS20W460BSE.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 360J |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 23mm |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 615 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 460 pF @ 1 kHz |