VDRUS07M385BSE
VDRUS07M385BSE
Part Number
VDRUS07M385BSE
Description
VDR US 07D 1800A 385V STLDS
Delivery Services
VDRUS07M385BSE
Comments
    VDRUS07M385BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy59J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 7mm
    Current - Surge1.8 kA
    Maximum AC Volts385 V
    Maximum DC Volts505 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)682 V
    Varistor Voltage (Min)558 V
    Varistor Voltage (Typ)620 V
    Capacitance @ Frequency95 pF @ 1 kHz