VDRUS07M420BKE
VDRUS07M420BKE
Part Number
VDRUS07M420BKE
Description
VDR US 07D 1800A 420V KNLDS
Delivery Services
VDRUS07M420BKE
Comments
    VDRUS07M420BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy62J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 7mm
    Current - Surge1.8 kA
    Maximum AC Volts420 V
    Maximum DC Volts560 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)748 V
    Varistor Voltage (Min)612 V
    Varistor Voltage (Typ)680 V
    Capacitance @ Frequency85 pF @ 1 kHz