VDRUS07M460BSE
VDRUS07M460BSE
Part Number
VDRUS07M460BSE
Description
VDR US 07D 1800A 460V STLDS BULK
Data sheet
VDRUS07M460BSE.pdf
Delivery Services
VDRUS07M460BSE
Comments
    VDRUS07M460BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy66J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 7mm
    Current - Surge1.8 kA
    Maximum AC Volts460 V
    Maximum DC Volts615 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)675 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency30 pF @ 1 kHz