VDRUS10T140BSE
VDRUS10T140BSE
Part Number
VDRUS10T140BSE
Description
VDR US 10D 4500A 140V STLDS
Delivery Services
VDRUS10T140BSE
Comments
    VDRUS10T140BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy58J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts140 V
    Maximum DC Volts180 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)242 V
    Varistor Voltage (Min)198 V
    Varistor Voltage (Typ)220 V
    Capacitance @ Frequency540 pF @ 1 kHz