VDRUS10T175BKE
VDRUS10T175BKE
Part Number
VDRUS10T175BKE
Description
VDR US 10D 4500A 175V KNLDS
Delivery Services
VDRUS10T175BKE
Comments
    VDRUS10T175BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy67J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts175 V
    Maximum DC Volts225 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)302.5 V
    Varistor Voltage (Min)247.5 V
    Varistor Voltage (Typ)275 V
    Capacitance @ Frequency430 pF @ 1 kHz