VDRUS10T230BSE
VDRUS10T230BSE
Part Number
VDRUS10T230BSE
Description
VDR US 10D 4500A 230V STLDS
Delivery Services
VDRUS10T230BSE
Comments
    VDRUS10T230BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy76J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts230 V
    Maximum DC Volts300 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)396 V
    Varistor Voltage (Min)324 V
    Varistor Voltage (Typ)360 V
    Capacitance @ Frequency320 pF @ 1 kHz