VDRUS10T250BKE
VDRUS10T250BKE
Part Number
VDRUS10T250BKE
Description
VDR US 10D 4500A 250V KNLDS
Delivery Services
VDRUS10T250BKE
Comments
    VDRUS10T250BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy82J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts250 V
    Maximum DC Volts300 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)396 V
    Varistor Voltage (Min)324 V
    Varistor Voltage (Typ)360 V
    Capacitance @ Frequency300 pF @ 1 kHz