VDRUS10T275BKE
VDRUS10T275BKE
Part Number
VDRUS10T275BKE
Description
VDR US 10D 4500A 275V KNLDS
Delivery Services
VDRUS10T275BKE
Comments
    VDRUS10T275BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy93J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts350 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)473 V
    Varistor Voltage (Min)387 V
    Varistor Voltage (Typ)430 V
    Capacitance @ Frequency270 pF @ 1 kHz