VDRUS10T300BKE
VDRUS10T300BKE
Part Number
VDRUS10T300BKE
Description
VDR US 10D 4500A 300V KNLDS
Delivery Services
VDRUS10T300BKE
Comments
    VDRUS10T300BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy99J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V
    Capacitance @ Frequency240 pF @ 1 kHz