VDRUS10T460BSE
VDRUS10T460BSE
Part Number
VDRUS10T460BSE
Description
VDR US 10D 4500A 460V STLDS BULK
Data sheet
VDRUS10T460BSE.pdf
Delivery Services
VDRUS10T460BSE
Comments
    VDRUS10T460BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy134J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts460 V
    Maximum DC Volts615 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)675 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency150 pF @ 1 kHz