VDRUS10T510BSE
VDRUS10T510BSE
Part Number
VDRUS10T510BSE
Description
VDR US 10D 4500A 510V STLDS BULK
Data sheet
VDRUS10T510BSE.pdf
Delivery Services
VDRUS10T510BSE
Comments
    VDRUS10T510BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy146J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts510 V
    Maximum DC Volts670 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)902 V
    Varistor Voltage (Min)738 V
    Varistor Voltage (Typ)820 V
    Capacitance @ Frequency135 pF @ 1 kHz