VDRUS10T550BSE
VDRUS10T550BSE
Part Number
VDRUS10T550BSE
Description
VDR US 10D 4500A 550V STLDS BULK
Data sheet
VDRUS10T550BSE.pdf
Delivery Services
VDRUS10T550BSE
Comments
    VDRUS10T550BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy152J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts550 V
    Maximum DC Volts745 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.001 kV
    Varistor Voltage (Min)819 V
    Varistor Voltage (Typ)910 V
    Capacitance @ Frequency120 pF @ 1 kHz