VDRUS10T625BSE
VDRUS10T625BSE
Part Number
VDRUS10T625BSE
Manufactures
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description
VDR US 10D 4500A 625V STLDS
Data sheet
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
VDRUS10T625BSE
Comments
    VDRUS10T625BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy170J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge4.5 kA
    Maximum AC Volts625 V
    Maximum DC Volts825 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.1 kV
    Varistor Voltage (Min)900 V
    Varistor Voltage (Typ)1 kV
    Capacitance @ Frequency105 pF @ 1 kHz