VDRUS14X300BSE
VDRUS14X300BSE
Part Number
VDRUS14X300BSE
Description
VDR US 14D 8000A 300V STLDS BULK
Data sheet
VDRUS14X300BSE.pdf
Delivery Services
VDRUS14X300BSE
Comments
    VDRUS14X300BSE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy205J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge8 kA
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V
    Capacitance @ Frequency400 pF @ 1 kHz