VDRUS14X510BKE
VDRUS14X510BKE
Part Number
VDRUS14X510BKE
Description
VDR US 14D 8000A 510V KNLDS
Delivery Services
VDRUS14X510BKE
Comments
    VDRUS14X510BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy280J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge8 kA
    Maximum AC Volts510 V
    Maximum DC Volts670 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)902 V
    Varistor Voltage (Min)738 V
    Varistor Voltage (Typ)820 V
    Capacitance @ Frequency220 pF @ 1 kHz