VDRUS20Z250BKE
VDRUS20Z250BKE
Part Number
VDRUS20Z250BKE
Description
VDR US 20D 130AA 250V KNLDS
Delivery Services
VDRUS20Z250BKE
Comments
    VDRUS20Z250BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy350J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge13 kA
    Maximum AC Volts250 V
    Maximum DC Volts300 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)396 V
    Varistor Voltage (Min)324 V
    Varistor Voltage (Typ)360 V
    Capacitance @ Frequency960 pF @ 1 kHz