VDRUS20Z320BKE
VDRUS20Z320BKE
Part Number
VDRUS20Z320BKE
Description
VDR US 20D 130AA 320V KNLDS
Delivery Services
VDRUS20Z320BKE
Comments
    VDRUS20Z320BKE Specifications
    SeriesVDRUS
    RoHSRoHS
    Energy445J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge13 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency750 pF @ 1 kHz