VNH3SP30TR-E.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | STripFET™, VIPower™ |
| RoHS | RoHS |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | Parallel, PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Part Status | Active |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 30-MPSO, MultiPowerSO |
| Voltage - Load | 5.5V ~ 36V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 30A |
| Voltage - Supply | 5.5V ~ 36V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |