WIFI2412-1
WIFI2412-1
Part Number
WIFI2412-1
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2412 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
Data sheet
WIFI2412-1.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
WIFI2412-1
Comments
    WIFI2412-1 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1.2dB
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.412GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.024" (26.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)